Cypher has logged 41 entries for films during December 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Thor

Thor

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry