• The Ice Road

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Happiest Season

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • First Cow

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★★★½

  • Ant-Man

    ★★★★½

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★★

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★½

  • Thor: The Dark World

    ★★★

  • Iron Man 3

    ★★★★

  • The Avengers

    ★★★★★

  • Captain America: The First Avenger

    ★★★★

  • Thor

    ★★★★

  • Iron Man 2

    ★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★★

  • The Incredible Hulk

    ★★★

  • Iron Man

    ★★★★

  • Catch Me If You Can

    ★★★★

  • Mulholland Drive

    ★★★★★

  • Fight Club

    ★★★★★

  • The Truman Show

    ★★★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★★★

  • The Godfather: Part III

    ★★★½

  • Taxi Driver

    ★★★★★

  • The Godfather: Part II

    ★★★★★

  • The Godfather

    ★★★★★

  • A Clockwork Orange

    ★★★★★

  • 12 Angry Men

    ★★★★★