Sort by

Cynch has logged 171 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Edit this entry  
18
Who Killed Santa? A Murderville Murder Mystery

Who Killed Santa? A Murderville Murder Mystery

2022
×
Read the review Edit this entry  
12
Clerks III

Clerks III

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Christmas Bloody Christmas

Christmas Bloody Christmas

2022
×
★★★★
Edit this entry  
03
Vengeance

Vengeance

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Speak No Evil

Speak No Evil

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
29
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Nothing but Trouble

Nothing but Trouble

1991
×
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story Christmas

A Christmas Story Christmas

2022
×
Read the review Edit this entry  
25
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
Read the review Edit this entry  
16
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★½
Edit this entry  
15
Mallrats

Mallrats

1995
×
★★★★
Edit this entry  
14
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
Read the review Edit this entry  
13
The Prince & Me

The Prince & Me

2004
×
Read the review Edit this entry  
12
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Black Friday

Black Friday

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Terrifier 2

Terrifier 2

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Confess, Fletch

Confess, Fletch

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
30
House of Frankenstein

House of Frankenstein

1944
×
Edit this entry  
29
Fear

Fear

1996
×
★★★★
Edit this entry  
28
V/H/S/99

V/H/S/99

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Psycho III

Psycho III

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Psycho II

Psycho II

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hellraiser

Hellraiser

2022
×
Read the review Edit this entry  
21
Mother's Day

Mother's Day

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
Read the review Edit this entry  
15
Cabin Fever

Cabin Fever

2002
×
★★★★
Edit this entry  
14
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
Read the review Edit this entry  
08
Can't Hardly Wait

Can't Hardly Wait

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Terrifier 2

Terrifier 2

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hocus Pocus 2

Hocus Pocus 2

2022
×
Read the review Edit this entry  
07
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★★½
Edit this entry  
01
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
Edit this entry  
29
Smile

Smile

2022
×
★★★
Edit this entry  
29
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Munsters

The Munsters

2022
×
Read the review Edit this entry  
17
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Matilda

Matilda

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry