Simon has logged 39 entries for films during February 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Siege of Jadotville

The Siege of Jadotville

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wayne's World

Wayne's World

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
King of New York

King of New York

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mute

Mute

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Watch Out, We're Mad

Watch Out, We're Mad

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Stolen

Stolen

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
To Be Number One

To Be Number One

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Knock Off

Knock Off

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Invasion U.S.A.

Invasion U.S.A.

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Ghost Writer

The Ghost Writer

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Citizenfour

Citizenfour

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
3-D Sex and Zen: Extreme Ecstasy

3-D Sex and Zen: Extreme Ecstasy

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Why Did You Pick On Me?

Why Did You Pick On Me?

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
When We First Met

When We First Met

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fifty Shades Freed

Fifty Shades Freed

2018
×
Read the review Edit this entry  
10
Accident Man

Accident Man

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
What the Health

What the Health

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Discovering Bigfoot

Discovering Bigfoot

2017
×
Read the review Edit this entry  
07
Nobody Speak: Trials of the Free Press

Nobody Speak: Trials of the Free Press

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Borg vs McEnroe

Borg vs McEnroe

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Vengeance

Vengeance

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Night of the Zombies

Night of the Zombies

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Last Hunter

The Last Hunter

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Belko Experiment

The Belko Experiment

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hatchet III

Hatchet III

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Gamer

Gamer

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry