• Don't Look Up

  • Landscapers

  • Ciao Alberto

  • Ron's Gone Wrong

  • Squid Game

  • Here Out West

    ★★★★

  • The Lost Daughter

  • The French Dispatch

  • Annette

  • Luca

  • The First 54 Years: An Abbreviated Manual for Military Occupation

    ★★½

  • The Most Beautiful Boy in the World

    ★★★★

  • James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

  • Wonder Woman 1984

    ½

  • Tripping with Nils Frahm

  • Happiest Season

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • The Queen's Gambit

  • Roald Dahl's The Witches

    ½

  • Rebecca

  • Soul

    ★★★½

  • La Verónica

    ★★★½

  • We Are Who We Are

  • Freeman

  • Another Round

  • Nomadland

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • I May Destroy You

    ★★★★½

  • Hannah Gadsby: Douglas

  • Tom Walker: Very Very

  • Normal People

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★

  • Shiva Baby

  • Mayor

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Emma.

  • Kamasi Washington Live At The Apollo Theater

    ★★★★

  • Maria Bamford: Weakness Is the Brand

  • Disclosure

    ★★★★

  • The Social Dilemma

  • Minari

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Shirley

  • Promising Young Woman

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Kajillionaire

  • Epicentro

  • Crip Camp: A Disability Revolution

  • Dick Johnson Is Dead

  • Boys State

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★

  • Charlie's Angels

  • The Fall

    ★★★

  • The Bamboo Bridge

  • Jenny Slate: Stage Fright

  • The Irishman

    ★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

  • Knives Out

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Babyteeth

    ★★

  • Martin Eden

    ★★★★

  • The King

    ★★

  • The Laundromat

    ★½

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Nimic

    ★★★★