• The Man from Earth: Holocene

    The Man from Earth: Holocene

    ★½

    Not good as first one

  • I Care a Lot

    I Care a Lot

    ★★★★★

    wow, i really enjoy watching every scenes

    best enjoyable movie.

  • Monster Hunter

    Monster Hunter

    ★½

    watching trailer better than watching whole film.

    Not good as expected

  • Palmer

    Palmer

    ★★★★★

    Palmer story based on life of an ex-convict,
    second chance in life, love, caring, etc,.

  • Soul

    Soul

    ★★★★★

    Soul is an amazing conceptual film, never miss it

  • The Croods: A New Age

    The Croods: A New Age

    ★★★★★

    Best movie

  • Monsters of Man

    Monsters of Man

    ★★★

    could've been better than this .

  • Jiu Jitsu

    Jiu Jitsu

    worst movie, don't waste your time to watch this crap

  • Tenet

    Tenet

    ★★★★½

    one of the mind blowing movie of Christopher Nolan.

  • Vanguard

    Vanguard

    ★★★

    Not good enough

  • Biskoth

    Biskoth

    ★★½

    Comedy that will not make laugh.

  • Chhalaang

    Chhalaang

    ★★★★

    super