Sort by

juju ! has logged 96 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Ma

Ma

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Scream 7

Scream 7

×
½
Read the review Edit this entry  
29
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Saw X

Saw X

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Us

Us

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Red, White & Royal Blue

Red, White & Royal Blue

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Blackening

The Blackening

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Missing

Missing

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Wrong Turn

Wrong Turn

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Swarm

Swarm

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
John Wick: Chapter 3 – Parabellum

John Wick: Chapter 3 – Parabellum

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Creed III

Creed III

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jawbreaker

Jawbreaker

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Smile

Smile

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Whale

The Whale

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry