Sort by

Tom has logged 435 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
29
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Johnny English

Johnny English

2003
×
★★★½
Edit this entry  
27
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★
Edit this entry  
08
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
Stronger

Stronger

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Justice League

Justice League

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★★★
Edit this entry  
14
Only the Brave

Only the Brave

2017
×
★★★½
Edit this entry  
13
Wonder

Wonder

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★
Edit this entry  
11
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★
Edit this entry  
11
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Suburbicon

Suburbicon

2017
×
★★★
Edit this entry  
05
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★½
Edit this entry  
31
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Blade

Blade

1998
×
★★★½
Edit this entry  
24
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
Geostorm

Geostorm

2017
×
½
Edit this entry  
22
Constantine

Constantine

2005
×
★★★½
Edit this entry  
22
Risky Business

Risky Business

1983
×
★★★½
Edit this entry  
22
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★½
Edit this entry  
05
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Breathe

Breathe

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Invisible Man

The Invisible Man

1933
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★½
Edit this entry  
02
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★
Edit this entry  
01
mother!

mother!

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
24
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★½
Edit this entry  
19
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
12
American Assassin

American Assassin

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
It

It

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Stratton

Stratton

2017
×
★½
Edit this entry