Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Oz the Great and Powerful

Oz the Great and Powerful

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Imagine Me & You

Imagine Me & You

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Rio

Rio

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
My Mom is a Character 3

My Mom is a Character 3

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
23
A Bug's Life

A Bug's Life

1998
×
★★★★
Edit this entry  
23
Monsters University

Monsters University

2013
×
Edit this entry  
23
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Xuxa and The Treasure of the Lost City

Xuxa and The Treasure of the Lost City

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Chicken Run

Chicken Run

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Frankenweenie

Frankenweenie

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Xuxa Só Para Baixinhos 3

Xuxa Só Para Baixinhos 3

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Little Vampire

The Little Vampire

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry