• Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Save Ralph

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Double Dad

    ★★½

  • Just Another Christmas

    ★★★★★

  • Shawn Mendes: In Wonder

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • Run

    ★★

  • Host

    ★★★½

  • Out

    ★★★★★

  • The Half of It

    ★★★★

  • All the Bright Places

    ★★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Minari

    ★★★★

  • Dracula

    ★★★★★

  • My Mom is a Character 3

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Let It Snow

    ★★★

  • Countdown

    ★★★

  • Looking for Alaska

    ★★★★★

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★

  • Tolkien

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Instant Family

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • Halloween

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★½

  • Christopher Robin

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Os Farofeiros

    ★★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★★

  • The Miseducation of Cameron Post

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★★★

  • Black Mirror: Crocodile

    ★★★★★

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★½

  • Wonder

    ★★★★

  • Coco

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Goodbye Christopher Robin

    ★★★★★

  • Kodachrome

    ★★★½

  • It

    ★½

  • The Shape of Water

  • The Glass Castle

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • In a Heartbeat

    ★★★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★★

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★★

  • A Ghost Story

    ★★★★★