Sort by

Colin Williams has logged 13 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry