Charlie has logged 16 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Twilight

Twilight

2008
×
Read the review Edit this entry  
29
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Blow-Up

Blow-Up

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
First Light

First Light

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Perfect Human

The Perfect Human

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Mank

Mank

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Frozen

Frozen

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★½
Read the review Edit this entry