Sort by
  • Baby Driver

    ★★★★

  • Song to Song

    ★★★½

  • Kong: Skull Island

    ★★★½

  • Logan

    ★★★★

  • Bitter Harvest

    ★★½

  • Girlfriend's Day

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • XX

    ★★½

  • I Don't Feel at Home in This World Anymore

    ★★½

  • A Cure for Wellness

    ★★★

  • The Great Wall

    ★★½

  • Doctor Strange

    ★★★½

  • Moana

    ★★★★

  • 20th Century Women

  • A United Kingdom

    ★★★

  • Catfight

    ★★½

  • Jackie

    ★★★★½

  • The Railroad Lady

    ★★★★

  • The Girl with All the Gifts

    ★★★½

  • Rock Dog

    ★★½

  • Pear Cider and Cigarettes

    ★★★★★

  • Sunspring

  • Piper

    ★★★★★

  • Timecode

    ★★★★

  • Personal Shopper

    ★★★★

  • My Life as a Zucchini

    ★★★★

  • Lavender

    ★★★

  • The Last Laugh

    ★★★½

  • Pearl

    ★★

  • Contemporary Color

    ★★★½

  • Punching Henry

    ★½

  • American Fable

    ★★★½

  • Brimstone

    ★★★½

  • Donald Cried

    ★★★★

  • Sing

    ★★★

  • Enemies Within

    ★★★★★

  • Blind Vaysha

    ★★★★★

  • The Eyes of My Mother

    ★★★★½

  • Silent Nights

    ★★

  • Borrowed Time

    ★★★

  • Sabotage

  • Divergent

    ★★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★

  • Veronica Mars

    ★★½

  • Noah

    ★★★

  • Need for Speed

    ★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★½

  • The Lego Movie

    ★★★

  • RoboCop

  • Nymphomaniac: Vol. II

    ★★★

  • Nymphomaniac: Vol. I

    ★★★½

  • Saving Mr. Banks

    ★★★

  • Grand Piano

    ★★★

  • Finding Vivian Maier

    ★★★★

  • Dom Hemingway

    ★★★

  • Enemy

    ★★★★½

  • Bad Words

    ★★★

  • Inside Llewyn Davis

    ★★★★★

  • Before Midnight

    ★★★★½

  • Before Sunset

    ★★★★★

  • My Josephine

  • Before Sunrise

    ★★★★★

  • Women on the Verge of a Nervous Breakdown

    ★★★★½

  • Apocalypse Now

    ★★★★★

  • Interiors

    ★★★★

  • The Mad Magician

    ★★★★

  • Mildred Pierce

    ★★★★½