Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Under Siege

Under Siege

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Batman

The Batman

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Red Dawn

Red Dawn

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Shimmer Lake

Shimmer Lake

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Birds

The Birds

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Cherry

Cherry

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Stranger Than Fiction

Stranger Than Fiction

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Out of the Furnace

Out of the Furnace

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Bourne Supremacy

The Bourne Supremacy

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Outpost

The Outpost

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Tax Collector

The Tax Collector

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Waiting for the Barbarians

Waiting for the Barbarians

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The One I Love

The One I Love

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mortal Kombat

Mortal Kombat

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Meaning of Life

The Meaning of Life

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jexi

Jexi

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Last Full Measure

The Last Full Measure

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Capone

Capone

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
1917

1917

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Neighbors 2: Sorority Rising

Neighbors 2: Sorority Rising

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Harlem Nights

Harlem Nights

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Joker

Joker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
American Made

American Made

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dark Crimes

Dark Crimes

2016
×
Read the review Edit this entry  
20
Vice

Vice

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry