Sort by

Cusack has logged 85 entries for films during February 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Brother Bear

Brother Bear

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ronin

Ronin

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Taxi Driver

A Taxi Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Young Cannibals

The Young Cannibals

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
Fat Girl

Fat Girl

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Where the Wild Things Are

Where the Wild Things Are

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Severance

Severance

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bedtime Stories

Bedtime Stories

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Survival of the Dead

Survival of the Dead

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Cleaner

Cleaner

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Night at the Museum: Battle of the Smithsonian

Night at the Museum: Battle of the Smithsonian

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Be My Cat: A Film for Anne

Be My Cat: A Film for Anne

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Cannibal Holocaust

Cannibal Holocaust

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Lone Ranger

The Lone Ranger

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
A Night in Old Mexico

A Night in Old Mexico

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Halloween

Halloween

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
29 Needles

29 Needles

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mass

Mass

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Kick-Ass 2

Kick-Ass 2

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Antlers

Antlers

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Grandma's Boy

Grandma's Boy

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Gods of Egypt

Gods of Egypt

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Her

Her

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Titane

Titane

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Town

The Town

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Frontier(s)

Frontier(s)

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
47 Meters Down

47 Meters Down

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Beyond Re-Animator

Beyond Re-Animator

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Cold Pursuit

Cold Pursuit

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
The Pledge

The Pledge

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Cell

Cell

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Killers

Killers

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry