Sort by

Cusack has logged 88 entries for films during January 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Visions of Suffering

Visions of Suffering

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Devil's Rejects

The Devil's Rejects

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Madagascar 3: Europe's Most Wanted

Madagascar 3: Europe's Most Wanted

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mr. Popper's Penguins

Mr. Popper's Penguins

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Commuter

The Commuter

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Ice Age Adventures of Buck Wild

The Ice Age Adventures of Buck Wild

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Madagascar: Escape 2 Africa

Madagascar: Escape 2 Africa

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Angel Has Fallen

Angel Has Fallen

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
In the Fade

In the Fade

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Protégé

The Protégé

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Small Engine Repair

Small Engine Repair

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Boiling Point

Boiling Point

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Storks

Storks

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hitman's Wife's Bodyguard

Hitman's Wife's Bodyguard

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Who Killed Captain Alex?

Who Killed Captain Alex?

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Torture a Duckling

Don't Torture a Duckling

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dark Water

Dark Water

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Island of Death

Island of Death

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Elephant

Elephant

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Informer

The Informer

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Old Henry

Old Henry

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Thin Red Line

The Thin Red Line

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
3:10 to Yuma

3:10 to Yuma

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
F9

F9

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Hangover Part III

The Hangover Part III

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Gift

The Gift

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Meg

The Meg

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Harvie Krumpet

Harvie Krumpet

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Hunted

The Hunted

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mary and Max

Mary and Max

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hotel Transylvania: Transformania

Hotel Transylvania: Transformania

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Jeepers Creepers

Jeepers Creepers

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ted 2

Ted 2

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
The Chaser

The Chaser

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Snowtown

Snowtown

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry