Sort by

Cusack has logged 80 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Taken

Taken

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Coraline

Coraline

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Last Action Hero

Last Action Hero

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Jade

Jade

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Stepfather

The Stepfather

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Raw

Raw

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
I See You

I See You

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Clown

Clown

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Romper Stomper

Romper Stomper

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Lords of Salem

The Lords of Salem

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Excision

Excision

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Stitches

Stitches

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
47 Meters Down: Uncaged

47 Meters Down: Uncaged

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Rampage

Rampage

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Gutterballs

Gutterballs

2008
×
Read the review Edit this entry  
26
Arachnophobia

Arachnophobia

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Maniac Cop

Maniac Cop

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Downrange

Downrange

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Persona

Persona

1966
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Natural Born Killers

Natural Born Killers

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Captain Underpants: The First Epic Movie

Captain Underpants: The First Epic Movie

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Delivery Man

Delivery Man

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bad Words

Bad Words

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Couples Retreat

Couples Retreat

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Watch

The Watch

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Get Hard

Get Hard

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Bride of Re-Animator

Bride of Re-Animator

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
I Was a Teenage Serial Killer

I Was a Teenage Serial Killer

1993
×
Read the review Edit this entry  
17
Lucky

Lucky

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Deadbeat at Dawn

Deadbeat at Dawn

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Daddy's Home

Daddy's Home

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Revenge

Revenge

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Cosmic Sin

Cosmic Sin

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
The Internship

The Internship

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Fist Fight

Fist Fight

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Free Guy

Free Guy

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Ted

Ted

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry