Curt Wetzel has logged 14 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Blood on Satan's Claw

The Blood on Satan's Claw

1971
×
★★★½
Edit this entry  
23
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Aliens vs Predator: Requiem

Aliens vs Predator: Requiem

2007
×
Read the review Edit this entry  
18
AVP: Alien vs. Predator

AVP: Alien vs. Predator

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Welcome II the Terrordome

Welcome II the Terrordome

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Village of the Damned

Village of the Damned

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Lisa and the Devil

Lisa and the Devil

1973
×
★★★
Edit this entry  
11
The Girl Who Knew Too Much

The Girl Who Knew Too Much

1963
×
★★★½
Edit this entry  
10
Johnny Mnemonic

Johnny Mnemonic

1995
×
★★★
Edit this entry  
08
Akira

Akira

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Repo Man

Repo Man

1984
×
★★★★
Edit this entry  
04
Heaven's Gate: The Cult of Cults

Heaven's Gate: The Cult of Cults

2020
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Fog

The Fog

1980
×
★★★½
Edit this entry  
01
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry