• Akakiri

    ★★★

  • Lop & Ochō

    ★★★

  • The Elder

    ★★★½

  • T0-B1

    ★★★★

  • The Ninth Jedi

    ★★★★★

  • The Village Bride

    ★★★★

  • The Twins

    ★★★½

  • Tatooine Rhapsody

    ★★

  • The Duel

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Werewolves Within

    ★★

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Heaven's Gate: The Cult of Cults

    ★★★★

  • Rebecca

    ★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Possessor

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Primal

    ★★★★★

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Parasite

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★

  • The Clovehitch Killer

    ★★★½

  • Halloween

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Mandy

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • Justice League

    ★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★★½

  • Logan

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Kuso

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Black Mirror: Hated in the Nation

    ★★★½

  • Split

    ★★★½

  • Arrival

    ★★★★★

  • Hell or High Water

    ★★★

  • Deadpool

    ★★★½

  • Captain Fantastic

    ★★★

  • O.J.: Made in America

    ★★★★★

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • Last Days of Coney Island

    ★★★★★

  • Spectre

    ★★★

  • The Martian

    ★★★★

  • The Visit

    ★★★½

  • Maze Runner: The Scorch Trials

    ★★½

  • Room

    ★★★★

  • Green Room

    ★★★★

  • Me and Earl and the Dying Girl

    ★★★½

  • The Witch

    ★★★★★

  • Black Mirror: White Christmas

    ★★★★