phương has logged 45 entries for films during June 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Hasan Minhaj: Homecoming King

Hasan Minhaj: Homecoming King

2017
×
Read the review Edit this entry  
30
It's Only the End of the World

It's Only the End of the World

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Kids

Kids

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
XX

XX

2017
×
Read the review Edit this entry  
29
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Okja

Okja

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Stanford Prison Experiment

The Stanford Prison Experiment

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
This House Has People in It

This House Has People in It

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Captain Underpants: The First Epic Movie

Captain Underpants: The First Epic Movie

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dirty Harry

Dirty Harry

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Somewhere Only We Know

Somewhere Only We Know

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Love

Love

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
On the Waterfront

On the Waterfront

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Daisies

Daisies

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Diary of a Teenage Girl

The Diary of a Teenage Girl

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Still Alice

Still Alice

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Contempt

Contempt

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Harry Styles: Behind the Album

Harry Styles: Behind the Album

2017
×
Read the review Edit this entry  
15
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
I Am Not Your Negro

I Am Not Your Negro

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
AM/PM

AM/PM

2010
×
★★★
Edit this entry  
12
Caldera

Caldera

2012
×
★★★★
Edit this entry  
12
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Everything Will Be OK

Everything Will Be OK

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Please Say Something

Please Say Something

2009
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Girl with All the Gifts

The Girl with All the Gifts

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★
Edit this entry  
07
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Victoria

Victoria

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry