Sort by
  • La Rivière

    ★★★

  • Poison

    ★★★½

  • The Rat Catcher

    ★★★

  • The Swan

    ★★★½

  • L'envoûtement

  • Coup de Chance

    ★★★

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

    ★★★½

  • Do Not Expect Too Much from the End of the World

    ★★★½

  • Yannick

    ★★★

  • The Boy and the Heron

  • Green Tide

    ★★

  • Oppenheimer

    ★★★

  • Barbie

    ★★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★

  • Second Tour

    ★★½

  • Wahou !

    ★★★

  • Last Summer

    ★★★

  • In Our Day

    ★★★½

  • Inside the Yellow Cocoon Shell

    ★★½

  • Just the Two of Us

    ★★½

  • Kidnapped

    ★★½

  • Asteroid City

    ★★★

  • Fallen Leaves

    ★★★★

  • Close Your Eyes

    ★★★½

  • Anatomy of a Fall

    ★★★★

  • Trailer of a Film That Will Never Exist: Phony Wars

    ★★★½

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★

  • The Rapture

    ★★½

  • The King of Algiers

    ★★

  • About Dry Grasses

    ★★★½

  • A Prince

    ★★★½

  • Mars Express

    ★★★½

  • The Animal Kingdom

    ★★½

  • The Goldman Case

    ★★★½

  • Godard by Godard

  • La Fille d'Albino Rodrigue

    ★★★½

  • A Brighter Tomorrow

    ★★★

  • Soul Mates

    ★★★

  • All Your Faces

    ★★½

  • Nous étions deux

  • The Crime Is Mine

    ★★★

  • Like an Actress

    ★★½

  • On the Adamant

    ★★★

  • Afire

    ★★★

  • The Plough

    ★★★½

  • The Beast in the Jungle

    ★★

  • Music

    ★★★

  • Our Body

    ★★★

  • Marinaleda

    ★★★

  • Knock at the Cabin

    ★★½

  • Voyages en Italie

    ★★★½

  • Passages

    ★★½

  • Junkyard Dog

    ★★★½

  • Venus Melite

    ★★

  • Babylon

    ★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★

  • Non-Aligned: Scenes from the Labudović Reels

    ★★★

  • The Temple Woods Gang

    ★★★

  • Spare Keys

    ★★★

  • The Wall of the Dead

    ★★★

  • The Fabelmans

    ★★★

  • The Great Magic

    ★★½

  • No Bears

    ★★★½

  • Winter Boy

    ★★★

  • Blonde

    ★★½

  • Trenque Lauquen

    ★★★

  • The Eternal Daughter

    ★★½

  • Saint Omer

    ★½

  • One Last Summer

    ★★★½

  • Other People's Children

    ★★★

  • Master Gardener

    ★★★½

  • All the Beauty and the Bloodshed

    ★★★