Sort by

TheCultureShocker/Aleister has logged 37 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Going Overboard

Going Overboard

1989
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Snow White and the Seven Dwarfs

Snow White and the Seven Dwarfs

1937
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
I Drink Your Blood

I Drink Your Blood

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Super Mario Bros.

Super Mario Bros.

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Woodstock

Woodstock

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Pink Floyd: The Wall

Pink Floyd: The Wall

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mad Max

Mad Max

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Peter Pan

Peter Pan

1953
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Django

Django

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Braveheart

Braveheart

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Django

Django

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Meek's Cutoff

Meek's Cutoff

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Fanatic

The Fanatic

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
04
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Persepolis

Persepolis

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Big Fat Liar

Big Fat Liar

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry