• Kurup

    ★½

  • Kanakam Kaamini Kalaham

  • Jai Bhim

    ★★★★

  • Thinkalazhcha Nishchayam

    ★★★½

  • Eternals

    ★★½

  • House of Secrets: The Burari Deaths

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • Kaanekkaane

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Cinderella

    ½

  • Malignant

    ★★★½

  • He's All That

    ½

  • #Home

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Kuruthi

    ★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Sarpatta Parambarai

    ★★★

  • Malik

    ★★★★

  • Haseen Dillruba

    ★★½

  • Loki

    ★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • F9

    ½

  • Radhe

    ½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Recalled

    ★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Ajeeb Daastaans

    ★★★

  • Tokyo Revengers

  • Nayattu

    ★★★★

  • Joji

    ★★★★½

  • ODDTAXI

  • Irul

    ★★½

  • One

    ★½

  • Kala

    ★★★½

  • Nobody

    ★★½

  • The Priest

    ★★

  • Drishyam 2

    ★★★½

  • Churuli

    ★★★★

  • Operation Java

    ★★★½

  • Tom & Jerry

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • Vellam

    ★★½

  • The Great Indian Kitchen

    ★★★★

  • The White Tiger

    ★★★

  • Master

    ★★

  • Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation

  • Horimiya

  • Coolie No. 1

    ½

  • Paava Kadhaigal

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Ludo

    ★★★★

  • Soorarai Pottru

    ★★★½

  • Laxmii

    ½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Shithouse

    ★★★½

  • Love

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Scam 1992 - The Harshad Mehta Story

    ★★★½

  • Akudama Drive

  • Run

    ★★★½

  • Jujutsu Kaisen

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • C U Soon

    ★★★½

  • The New Mutants