• Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Marriage Story

  • Parasite

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★

  • Love, Simon

    ★★★

  • The Cannibal Club

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Unicorn Store

  • Meus 15 Anos

    ★★★★★

  • Loving Vincent

    ★★★★

  • Okja

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Moana

    ★★★★

  • Black Mirror: Nosedive

    ★★★★★

  • Zootopia

    ★★★★★

  • Captain Fantastic

    ★★★★

  • Califórnia

    ★★★★

  • Ant-Man

    ★★★★★

  • Seashore

    ★★★

  • Inside Out

    ★★

  • Cinderella

    ★★

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Big Hero 6

    ★★★★★

  • The Imitation Game

    ★★★★

  • Goodnight Mommy

    ★★★★

  • The Fault in Our Stars

    ★★★

  • The Lego Movie

    ★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★

  • Gravity

    ★★★

  • World War Z

    ★★★

  • Monsters University

    ★★★★★

  • The Great Gatsby

    ★★★

  • Wreck-It Ralph

    ★★★★

  • Pitch Perfect

    ★★★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Brave

    ★★★★★

  • The Muppets

    ★★★★★

  • The Intouchables

    ★★★★★

  • Hugo

    ★★★

  • Moneyball

    ★★★★

  • From Up on Poppy Hill

    ★★★★

  • The King's Speech

    ★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★

  • I Don't Want to Go Back Alone

    ★★★★

  • Shutter Island

    ★★★★★

  • The Blind Side

    ★★★

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★

  • The Proposal

    ★★★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★

  • Up

    ★★★★★

  • Monsters vs Aliens

    ★★★★

  • Coraline

    ★★★★★

  • The Curious Case of Benjamin Button

    ★★★★

  • Twilight

    ★★★★★

  • Ponyo

    ★★★★★

  • Kung Fu Panda

    ★★★★★

  • Slumdog Millionaire

    ★★★★

  • Ratatouille

    ★★★★★

  • Monster House

    ★★★★★

  • Click

    ★★★★★