cuckoochanel has logged 24 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Housekeeping

Housekeeping

1987
×
★★★½
Edit this entry  
29
Equinox Flower

Equinox Flower

1958
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Things to Come

Things to Come

2016
×
★★★★
Edit this entry  
27
Don't Bother to Knock

Don't Bother to Knock

1952
×
★★★
Edit this entry  
26
The Masseurs and a Woman

The Masseurs and a Woman

1938
×
★★★★
Edit this entry  
24
Drunken Angel

Drunken Angel

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Speedy

Speedy

1928
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Adam's Rib

Adam's Rib

1949
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Mirror Has Two Faces

The Mirror Has Two Faces

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Starstruck

Starstruck

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Black Moon

Black Moon

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Go-Between

The Go-Between

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Gates

The Gates

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Vivre Sa Vie

Vivre Sa Vie

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
...And God Created Woman

...And God Created Woman

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Solaris

Solaris

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Moulin Rouge

Moulin Rouge

1952
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mr. Freedom

Mr. Freedom

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Cobweb

The Cobweb

1955
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Zelig

Zelig

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Telephone Book

The Telephone Book

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Yentl

Yentl

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Static

Static

1985
×
★½
Read the review Edit this entry