Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Free to Play

Free to Play

2014
×
★★
Edit this entry  
29
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★½
Edit this entry  
08
Kumaré

Kumaré

2012
×
★★½
Edit this entry  
28
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★
Edit this entry  
22
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★
Edit this entry  
17
Sliver

Sliver

1993
×
½
Edit this entry  
12
Jeanne Dielman, 23, quai du Commerce, 1080 Bruxelles

Jeanne Dielman, 23, quai du Commerce, 1080 Bruxelles

1975
×
★½
Edit this entry  
10
The Forgiven

The Forgiven

2021
×
★★½
Edit this entry  
08
Last Orders

Last Orders

2001
×
★★★
Edit this entry  
26
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★½
Edit this entry  
25
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★
Edit this entry  
25
The Menu

The Menu

2022
×
★★★
Edit this entry  
12
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★½
Edit this entry  
22
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★
Edit this entry  
06
Moonage Daydream

Moonage Daydream

2022
×
★★★★
Edit this entry  
06
Blonde

Blonde

2022
×
★★
Edit this entry  
10
Kes

Kes

1969
×
★★★★
Edit this entry  
25
I Melt with You

I Melt with You

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Running with the Devil: The Wild World of John McAfee

Running with the Devil: The Wild World of John McAfee

2022
×
★★
Edit this entry  
20
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★½
Edit this entry  
12
Where the Crawdads Sing

Where the Crawdads Sing

2022
×
★★½
Edit this entry  
12
The Dropout

The Dropout

2022
×
★★★
Edit this entry  
12
Benediction

Benediction

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★½
Edit this entry  
28
Gleason

Gleason

2002
×
★★
Edit this entry  
26
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Weekend Away

The Weekend Away

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★
Edit this entry  
17
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★
Edit this entry  
15
A Very English Scandal

A Very English Scandal

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
Endangered

Endangered

2022
×
★★★
Edit this entry  
10
Crazy Love

Crazy Love

2007
×
★★½
Edit this entry  
08
A Simple Plan

A Simple Plan

1998
×
★★★★
Edit this entry  
07
Girl in the Picture

Girl in the Picture

2022
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Deep Blue Sea

The Deep Blue Sea

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mr. Jones

Mr. Jones

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Humans

The Humans

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Last Picture Show

The Last Picture Show

1971
×
★★★★
Edit this entry  
22
Perfect Bid: The Contestant Who Knew Too Much

Perfect Bid: The Contestant Who Knew Too Much

2017
×
Edit this entry  
21
Windfall

Windfall

2022
×
★★★½
Edit this entry  
19
Spiderhead

Spiderhead

2022
×
★★½
Edit this entry  
18
Pier Kids: The Life

Pier Kids: The Life

2019
×
★★½
Edit this entry  
14
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★
Edit this entry  
10
Downton Abbey: A New Era

Downton Abbey: A New Era

2022
×
★★★★
Edit this entry  
31
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★
Edit this entry