Sort by

Chris has logged 200 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Kid from Coney Island

A Kid from Coney Island

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★½
Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★½
Edit this entry  
23
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Listening to Kenny G

Listening to Kenny G

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Marksman

The Marksman

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Nicole Byer: BBW (Big Beautiful Weirdo)

Nicole Byer: BBW (Big Beautiful Weirdo)

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
Passing

Passing

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★½
Edit this entry  
27
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bliss

Bliss

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★½
Edit this entry  
12
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
My Spy

My Spy

2020
×
★★½
Edit this entry  
07
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Eric Andre: Legalize Everything

Eric Andre: Legalize Everything

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★★★
Edit this entry  
27
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Old

Old

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Dirty Work

Dirty Work

1998
×
★★½
Edit this entry  
22
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★★★
Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Bound

Bound

1996
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Vacation Friends

Vacation Friends

2021
×
★★½
Edit this entry  
12
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Carrie Pilby

Carrie Pilby

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bert Kreischer: The Machine

Bert Kreischer: The Machine

2016
×
★★★½
Edit this entry