Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Jerry & Marge Go Large

Jerry & Marge Go Large

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Man From Toronto

The Man From Toronto

2022
×
★½
Edit this entry  
24
Good Luck to You, Leo Grande

Good Luck to You, Leo Grande

2022
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Gringo Papi

The Gringo Papi

×
½
Edit this entry  
23
Justice League Dark: Apokolips War

Justice League Dark: Apokolips War

2020
×
★★★½
Edit this entry  
22
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Death of Superman

The Death of Superman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Justice League Dark

Justice League Dark

2017
×
★★★
Edit this entry  
19
Batman: Assault on Arkham

Batman: Assault on Arkham

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
★★★
Edit this entry  
19
Spiderhead

Spiderhead

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Pete Davidson Presents: The Best Friends

Pete Davidson Presents: The Best Friends

2022
×
★★½
Edit this entry  
12
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★
Edit this entry  
12
Justice League: The Flashpoint Paradox

Justice League: The Flashpoint Paradox

2013
×
★★★★
Edit this entry  
11
Justice League: Doom

Justice League: Doom

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Croupier

Croupier

1998
×
★★★
Edit this entry  
10
Interstellar: Nolan's Odyssey

Interstellar: Nolan's Odyssey

2014
×
★★★
Edit this entry  
10
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
Hustle

Hustle

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Justice League: Crisis on Two Earths

Justice League: Crisis on Two Earths

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bo Burnham: The Inside Outtakes

Bo Burnham: The Inside Outtakes

2022
×
★★★
Edit this entry  
06
Wonder Woman

Wonder Woman

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Treasure Planet

Treasure Planet

2002
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
Heist

Heist

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Green Lantern: First Flight

Green Lantern: First Flight

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Together Together

Together Together

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Justice League: The New Frontier

Justice League: The New Frontier

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Batman: The Long Halloween, Part Two

Batman: The Long Halloween, Part Two

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Batman: The Long Halloween, Part One

Batman: The Long Halloween, Part One

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★
Edit this entry  
19
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Gattaca

Gattaca

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Crush

Crush

2022
×
★★½
Edit this entry  
15
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Atlantis: The Lost Empire

Atlantis: The Lost Empire

2001
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Morbius

Morbius

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hellboy

Hellboy

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry