Sort by

Carlos has logged 371 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Human Condition III: A Soldier's Prayer

The Human Condition III: A Soldier's Prayer

1961
×
★★★★★
Edit this entry  
30
White Noise

White Noise

2022
×
★★★
Edit this entry  
29
The Human Condition II: Road to Eternity

The Human Condition II: Road to Eternity

1959
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Human Condition I: No Greater Love

The Human Condition I: No Greater Love

1959
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★½
Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Creed

Creed

2015
×
★★★★
Edit this entry  
20
Rocky Balboa

Rocky Balboa

2006
×
★★★
Edit this entry  
20
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Rocky V

Rocky V

1990
×
★★½
Edit this entry  
16
BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Rocky III

Rocky III

1982
×
★★★
Edit this entry  
11
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★★½
Edit this entry  
10
Biutiful

Biutiful

2010
×
★★★
Edit this entry  
09
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★
Edit this entry  
06
Weekend

Weekend

1967
×
★★★½
Edit this entry  
04
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★
Edit this entry  
04
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★½
Edit this entry  
01
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★½
Edit this entry  
29
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★
Edit this entry  
26
Titanic

Titanic

1997
×
★★★
Edit this entry  
25
21 Grams

21 Grams

2003
×
★★★
Edit this entry  
24
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★
Edit this entry  
24
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★
Edit this entry  
22
Armageddon Time

Armageddon Time

2022
×
★★★★
Edit this entry  
21
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★½
Edit this entry  
20
Down by Law

Down by Law

1986
×
★★★★
Edit this entry  
19
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★½
Edit this entry  
18
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★
Edit this entry  
17
Night on Earth

Night on Earth

1991
×
★★★★
Edit this entry  
16
Crash

Crash

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
15
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★
Edit this entry  
13
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★
Edit this entry  
12
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★½
Edit this entry  
12
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Duel

Duel

1971
×
★★★★
Edit this entry  
09
Pinocchio

Pinocchio

1940
×
★★★½
Edit this entry  
08
Snow White and the Seven Dwarfs

Snow White and the Seven Dwarfs

1937
×
★★★
Edit this entry