Sort by

Courtney has logged 22 entries for films during May 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Graduation

Graduation

2016
×
★★★★
Edit this entry  
28
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
5-25-77

5-25-77

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mansfield 66/67

Mansfield 66/67

2017
×
★★½
Edit this entry  
24
Behind the Curtain: Todrick Hall

Behind the Curtain: Todrick Hall

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hold Me Like Before

Hold Me Like Before

2016
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Untold Tales of Armistead Maupin

The Untold Tales of Armistead Maupin

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Free CeCe

Free CeCe

2016
×
★★★½
Edit this entry  
17
Chuck

Chuck

2016
×
★★★½
Edit this entry  
13
Harmonia

Harmonia

2016
×
★★½
Edit this entry  
12
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Violet

Violet

2014
×
★★★★
Edit this entry  
07
I Am Not Your Negro

I Am Not Your Negro

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Island Soldier

Island Soldier

2017
×
★★★½
Edit this entry  
02
Recruiting for Jihad

Recruiting for Jihad

2017
×
★★★½
Edit this entry  
01
Pariah

Pariah

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry