Crystian has logged 119 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
Tromeo & Juliet

Tromeo & Juliet

1996
×
★★★
Edit this entry  
28
Cairo Station

Cairo Station

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Slither

Slither

2006
×
★★★★
Edit this entry  
25
House

House

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Troma's War

Troma's War

1988
×
★★★★
Edit this entry  
22
Cousins

Cousins

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
República dos Assassinos

República dos Assassinos

1979
×
★★★
Edit this entry  
12
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★
Edit this entry  
11
Candyman: Day of the Dead

Candyman: Day of the Dead

1999
×
Edit this entry  
11
Candyman: Farewell to the Flesh

Candyman: Farewell to the Flesh

1995
×
★★
Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Compasso de Espera

Compasso de Espera

1973
×
★★★★
Edit this entry  
28
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Body Double

Body Double

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Short Night of Glass Dolls

Short Night of Glass Dolls

1971
×
★★★
Edit this entry  
20
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Estômago: A Gastronomic Story

Estômago: A Gastronomic Story

2007
×
★★★★
Edit this entry  
17
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Trouble Man

Trouble Man

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★
Edit this entry  
07
All the Colors of the Dark

All the Colors of the Dark

1972
×
★★★★
Edit this entry  
06
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Sole Survivor

Sole Survivor

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Carnival of Souls

Carnival of Souls

1962
×
★★★★
Edit this entry  
03
Sympathy for Lady Vengeance

Sympathy for Lady Vengeance

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sympathy for Mr. Vengeance

Sympathy for Mr. Vengeance

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★
Edit this entry  
19
The Strange Vice of Mrs Wardh

The Strange Vice of Mrs Wardh

1971
×
★★★★
Edit this entry  
18
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Gran Torino

Gran Torino

2008
×
Read the review Edit this entry  
16
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★
Edit this entry  
16
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★
Edit this entry  
15
Django

Django

1966
×
★★★★★
Edit this entry  
15
The Woman in the Window

The Woman in the Window

1944
×
★★★
Edit this entry  
12
Crash

Crash

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
05
São Paulo, S.A.

São Paulo, S.A.

1965
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Scarlet Street

Scarlet Street

1945
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Doom Generation

The Doom Generation

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Case of the Naves Brothers

The Case of the Naves Brothers

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Garden of War

Garden of War

1968
×
★★
Edit this entry  
29
The Phantom of the Opera

The Phantom of the Opera

1925
×
★★★
Edit this entry  
28
Barbosa

Barbosa

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dr. Jekyll and Mr. Hyde

Dr. Jekyll and Mr. Hyde

1931
×
★★★★★
Edit this entry