Sort by
  • Nope

  • Hustle

  • Decision to Leave

  • Men

  • The Northman

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

  • The Batman

    ★★★★★

  • Don't Look Up

  • Nightmare Alley

  • Licorice Pizza

  • The Unforgivable

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Humans

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Dune

    ★★★½

  • The Power of the Dog

  • The Hand of God

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★½

  • The Humans & the Mongoose

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • A Hero

    ★★★★½

  • Lamb

  • Bergman Island

  • The Knower: Younis's Return

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • After Yang

    ★★★★½

  • Annette

    ★★★★½

  • Souad

  • Loki

    ★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★★

  • Petite Maman

    ★★★★

  • The Beta Test

  • The Tambour of Retribution

    ★★★★

  • A Stand Worthy of Men

    ★★★★

  • Mank

    ★★★½

  • Paranormal

    ★★★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★

  • The Floating Plan

  • Extra Footage

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Lumieres

  • 12

  • Oudah

  • The Dance of Olive Trees in the Wind

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • The Stunt Double

  • A Chocolate Tale

  • The Enshrined Saint

    ★★½

  • The 8th Day of the Week

  • Martin Scorsese's Quarantine Short Film

  • Uproot

  • Old Kids

  • Man 2020

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • The Long Goodbye

  • Devs

  • The Invisible Man

    ★★★

  • The Father

    ★★★★★

  • Minari

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Relic

    ★★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • The Thief of Baghdad