• The Little Things

    ½

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • The Dig

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Class Action Park

    ★★★

  • Tenet

  • Unhinged

  • The Old Guard

    ★½

  • Da 5 Bloods

    ★★½

  • Not Alone in Here

    ★★★

  • Shakespeare's Globe: Macbeth

  • Rhubarb

    ★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★½

  • Dracula

    ★★

  • Star Wars Collection

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • 1917

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • Hope Gap

    ★★

  • Joker

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • The Lion King

    ½

  • Anima

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★

  • Chernobyl

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Climate Change: The Facts

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★½

  • Notes from Melanie

    ★½

  • Glass

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Bird Box

    ★½

  • Bohemian Rhapsody

  • The Hug

    ★½

  • The Clovehitch Killer

    ★★★

  • Johnny English Strikes Again

  • Halloween

  • The Predator

    ½

  • First Man

    ★★★½

  • The Meg

    ★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Skyscraper

    ½

  • The First Purge

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Bao

    ★★½

  • Ready Player One

    ★½

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • The Open House

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★

  • Daddy's Home 2

  • The Babysitter

    ★★

  • Geostorm

  • Ghost Stories

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★½

  • Stronger

    ★★½