• Vengeance

    ★★★½

  • Elvis

  • George Carlin's American Dream

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Fire of Love

    ★★★★½

  • Annie Live!

    ★★

  • West Side Story

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

  • Disney's FastPass: A Complicated History

  • Dean Martin: King of Cool

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★½

  • Dune

    ★★½

  • Count Me In

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★

  • Like A Rolling Stone: The Life & Times of Ben Fong-Torres

    ★★★★

  • Halston

    ★★½

  • let me come in

    ★★★★

  • Coming 2 America

  • Framing Britney Spears

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Street Gang: How We Got to Sesame Street

  • Passing

    ★★★★

  • The Sparks Brothers

    ★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★★

  • The Méliès Mystery

  • Mank

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Zappa

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

  • Class Action Park

  • Showbiz Kids

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

  • Emma.

    ★★★

  • Disclosure

  • Natalie Wood: What Remains Behind

  • Crip Camp: A Disability Revolution

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Going Attractions: The Definitive Story of the Movie Palace

  • Downton Abbey

  • Jojo Rabbit

  • Spider-Man: Far From Home

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • The Lighthouse

  • Rocketman

    ★★★½

  • Yesterday

  • Woodstock

  • Us

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Bird Box

  • Bohemian Rhapsody

  • Green Book

  • Halloween

  • Women Make Film: A New Road Movie Through Cinema

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Favourite

  • Roma

  • Echo in the Canyon

  • The 2000s

  • Sharp Objects

  • Incredibles 2

  • BlacKkKlansman

  • Be Natural: The Untold Story of Alice Guy-Blaché

    ★★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

  • Bao

  • James Acaster: Repertoire

  • A Quiet Place

  • Isle of Dogs

  • Annihilation

  • Black Panther