Sort by

Max has logged 18 entries for films during May 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Street Player

The Street Player

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Beyond the Infinite Two Minutes

Beyond the Infinite Two Minutes

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Nancy Drew

Nancy Drew

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Daughters of Darkness

Daughters of Darkness

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Windfall

Windfall

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Senior Year

Senior Year

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Love on Delivery

Love on Delivery

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
One Hour Photo

One Hour Photo

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Chappie

Chappie

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Faces Places

Faces Places

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry