Sort by
  • Scoop

  • The Outrun

  • Echo

    ★★

  • Bedroom Ceilings

    ½

  • Doctor Who: The Church on Ruby Road

    ★★★½

  • Good Grief

    ★★★

  • Doctor Who: The Giggle

    ★★★★½

  • Doctor Who: Wild Blue Yonder

    ★★★★★

  • Wonka

    ★★★½

  • Doctor Who: The Star Beast

    ★★★★

  • Doctor Who: The Bedtime Story

    ★★½

  • The Color Purple

    ★★★

  • Doctor Who Children in Need Special 2023

    ★★★

  • A Murder at the End of the World

    ★★★½

  • Culprits

    ★★★½

  • Opening Night

    ★★½

  • Taylor Swift: The Eras Tour

    ★★★★★

  • Foe

    ★★

  • Poison

    ★★★

  • The Rat Catcher

    ★★½

  • The Swan

    ★★★

  • The Creator

    ★★½

  • Groot's Sweet Treat

  • Groot and the Great Prophecy

    ★½

  • Groot's Snow Day

    ★½

  • Groot Noses Around

    ½

  • Are You My Groot?

    ½

  • Priscilla

    ★★★

  • Maestro

    ★★★½

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

    ★★★½

  • The Holdovers

    ★★★½

  • Saltburn

    ★★★★

  • Red, White & Royal Blue

    ★★½

  • Barbie

    ★★★★½

  • Eyelash

    ★★★

  • Secret Invasion

    ★★½

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★

  • No Hard Feelings

    ★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★½

  • Asteroid City

    ★★★

  • Killers of the Flower Moon

    ★★½

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★½

  • also the heart is a muscle

    ★½

  • Strange Way of Life

    ★★

  • Girl Blunt

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★½

  • In the Valley of the Moon

    ★★★

  • boygenius: the film

    ★★½

  • Murder Mystery 2

    ★★

  • Maneki

    ★★½

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★½

  • Kitchen Sink Fantasy

    ★★

  • Boston Strangler

    ★★★½

  • Your Move

    ★★★★

  • Bottoms

    ★★★★

  • A Good Person

    ★★★

  • The Trident

    ★½

  • Boy Blue

    ½

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

  • Nolly

    ★★★★

  • Capture

    ★★★

  • Rye Lane

    ★★★★

  • Scrapper

    ★★★★

  • Theater Camp

    ★★★★★

  • Eileen

    ★★½

  • Past Lives

    ★★★★★

  • Polite Society

    ★★★★

  • Treason

    ★★½

  • The Pale Blue Eye

    ★★★½

  • Babylon

    ★★★★½

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★

  • The Devil's Hour

    ★★★★