Sort by
  • Renaissance: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • The Iron Claw

    ★★★★★

  • NYAD

    ★★★½

  • All of Us Strangers

    ★★★★½

  • Poor Things

    ★★★★★

  • Saltburn

  • Barbie

  • John Early: Now More Than Ever

    ★★★½

  • May December

    ★★★★

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

  • Air

    ★★★½

  • Bottoms

    ★★★★★

  • Theater Camp

    ★★★★

  • Past Lives

    ★★★★½

  • Judy Blume Forever

    ★★★★

  • You People

    ★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★½

  • Till

  • The Menu

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★½

  • Sheng Wang: Sweet and Juicy

  • All the Beauty and the Bloodshed

  • TÁR

    ★★★★

  • Nope

  • The Bob's Burgers Movie

  • Joyland

  • Triangle of Sadness

  • Crush

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

  • I Want You Back

  • Jackass Forever

  • Cha Cha Real Smooth

  • Fire of Love

    ★★★★½

  • Fresh

  • Beanie Mania

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★

  • Schumacher

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★

  • King Richard

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

  • Boiling Point

  • Luca

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Three Songs for Benazir

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • Plan B

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★

  • The Alpinist

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Ma Belle, My Beauty

  • CODA

    ★★★½

  • Flee

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★★

  • Tango Shalom

    ★★

  • Crack: Cocaine, Corruption & Conspiracy

    ★★★½

  • Pretend It's a City

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★½

  • What the Constitution Means to Me

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★