Sort by

Cameron has logged 35 entries for films during April 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Splice

Splice

2009
×
★★★★
Edit this entry  
29
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Colossal

Colossal

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
300

300

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Doomsday

Doomsday

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Great Beauty

The Great Beauty

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★
Edit this entry  
19
American Folk

American Folk

2017
×
★★½
Edit this entry  
19
American Folk

American Folk

2017
×
★★½
Edit this entry  
19
Three Colours: Blue

Three Colours: Blue

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Bird with the Crystal Plumage

The Bird with the Crystal Plumage

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Never Weaken

Never Weaken

1921
×
★★★★
Edit this entry  
16
Mishima: A Life in Four Chapters

Mishima: A Life in Four Chapters

1985
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
The Fog of War

The Fog of War

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Disorder

Disorder

2015
×
★★★★
Edit this entry  
16
To Live and Die in L.A.

To Live and Die in L.A.

1985
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Kill List

Kill List

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
The Void

The Void

2016
×
★★★
Edit this entry  
11
Demonlover

Demonlover

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Three

Three

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Timeless Bottomless Bad Movie

Timeless Bottomless Bad Movie

1997
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Midnight Meat Train

The Midnight Meat Train

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mr. Death: The Rise and Fall of Fred A. Leuchter, Jr.

Mr. Death: The Rise and Fall of Fred A. Leuchter, Jr.

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Solarbabies

Solarbabies

1986
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Unknown Girl

The Unknown Girl

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
A Brighter Summer Day

A Brighter Summer Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry