Sort by

Joe has logged 34 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Scrooge

Scrooge

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dirtbag

Dirtbag

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
F for Fake

F for Fake

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
I Know Where I'm Going!

I Know Where I'm Going!

1945
×
★★★½
Edit this entry  
07
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★
Edit this entry  
03
The Mist

The Mist

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Sword of Doom

The Sword of Doom

1966
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Funeral

The Funeral

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Elvis

Elvis

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The City of Lost Children

The City of Lost Children

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Orlando

Orlando

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Devil in a Blue Dress

Devil in a Blue Dress

1995
×
★★★
Edit this entry  
07
Sunrise: A Song of Two Humans

Sunrise: A Song of Two Humans

1927
×
★★★★
Edit this entry  
07
Vanishing Point

Vanishing Point

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
High and Low

High and Low

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Tokyo Story

Tokyo Story

1953
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Yojimbo

Yojimbo

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Tremors

Tremors

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry