Sort by

Mitchell has logged 29 entries for films during July 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Thor

Thor

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Man from Toronto

The Man from Toronto

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Persuasion

Persuasion

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Megamind

Megamind

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Rise

Rise

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ms. Marvel

Ms. Marvel

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Bad Guys

The Bad Guys

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry