Sort by

Mitchell has logged 274 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Till

Till

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Luckiest Girl Alive

Luckiest Girl Alive

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Mr. Harrigan's Phone

Mr. Harrigan's Phone

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Invitation

The Invitation

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The School for Good and Evil

The School for Good and Evil

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Rosaline

Rosaline

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Clerks III

Clerks III

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Clerks II

Clerks II

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Clerks

Clerks

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hocus Pocus 2

Hocus Pocus 2

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Redeem Team

The Redeem Team

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
Read the review Edit this entry  
06
Smile

Smile

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Meet Cute

Meet Cute

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Greatest Beer Run Ever

The Greatest Beer Run Ever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Blonde

Blonde

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Bros

Bros

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dopesick

Dopesick

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
After Ever Happy

After Ever Happy

2022
×
Read the review Edit this entry  
22
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Woman King

The Woman King

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Where the Crawdads Sing

Where the Crawdads Sing

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mike

Mike

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pinocchio

Pinocchio

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Day Shift

Day Shift

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Snakes on a Plane

Snakes on a Plane

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Fall

Fall

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry