• Loki

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★

  • Batman: Dying Is Easy

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • We Can Be Heroes

    ★★★

  • What Happened to Crow 64?

    ★★★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★½

  • Jujutsu Kaisen

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★★★

  • Live From the Space Stage: A Halyx Story

    ★★★★

  • Peninsula

    ★★★½

  • Great Pretender

  • Coming Out

    ★★★★★

  • #Alive

    ★★★★½

  • Twins in Paradise

    ★★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • Unsettling Scenes

    ★★★½

  • New York New York

  • Trees: A Tale of Two Trees and a Swing

    ★★★

  • Satina Episode 1 - Bring Your Demon to Work Day

    ★★★

  • BNA

  • Pooka Lives!

    ★★★

  • Smiling Friends

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★★

  • Altered Carbon: Resleeved

    ★★★

  • Double Tap

    ★★★★

  • Bloodshot

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★½

  • Format Your Heart

    ★★★

  • last night i dreamt that somebody loved me

    ★★★

  • Knight to E6, Or, The Italian Corn Spike of 1980

    ★★★

  • The Call of the Wild

    ★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Goldman v Silverman

    ★★★

  • A Bicycle Ride In A Walmart

  • Holidaze

    ★★★

  • Togo

    ★★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • 1917

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • Helluva Boss

  • Lorena, Light-footed Woman

    ★★★★

  • Forky Asks a Question: What Is Money?

    ★★★½

  • Golden Hour

    ★★½

  • Hazbin Hotel

    ★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★½

  • Primal

    ★★★★

  • Welcome to Demon School! Iruma-kun

  • Doom: Annihilation

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★½

  • In the Tall Grass

    ★★

  • Battle at Big Rock

    ★★★

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Petscop

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Travis Scott: Look Mom I Can Fly

    ★★

  • Zombie Tidal Wave

    ★½

  • One Piece: Stampede

    ★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • The Angry Birds Movie 2

    ★★½

  • Voicemails From Strangers

    ★★★