Sort by

CrisRosas👻 has logged 220 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The First Slam Dunk

The First Slam Dunk

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Tlatelolco, Summer of 68'

Tlatelolco, Summer of 68'

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The First Slam Dunk

The First Slam Dunk

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Innocents

The Innocents

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Sparta

Sparta

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Passages

Passages

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hostel

Hostel

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The First Slam Dunk

The First Slam Dunk

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The First Slam Dunk

The First Slam Dunk

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
The First Slam Dunk

The First Slam Dunk

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hellraiser III: Hell on Earth

Hellraiser III: Hell on Earth

1992
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Shaft

Shaft

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Warriors

The Warriors

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
No Son Horas de Olvidar

No Son Horas de Olvidar

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
It

It

1990
×
★★★★
Edit this entry  
19
Huesera: The Bone Woman

Huesera: The Bone Woman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Flash

The Flash

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Flamin' Hot

Flamin' Hot

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Justice League: The Flashpoint Paradox

Justice League: The Flashpoint Paradox

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
布隆迪

布隆迪

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fast X

Fast X

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Translators

The Translators

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Till

Till

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bound by Honor

Bound by Honor

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
To See You Again

To See You Again

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Rise

Rise

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Boogeyman

The Boogeyman

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Suzume

Suzume

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry