Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
A Good Person

A Good Person

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Theater Camp

Theater Camp

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Pulse

Pulse

2001
×
Read the review Edit this entry  
26
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
There's Something Wrong with the Children

There's Something Wrong with the Children

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Impractical Jokers: Shark Week Spectacular

Impractical Jokers: Shark Week Spectacular

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Krampus

Krampus

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spree

Spree

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Thanksgiving

Thanksgiving

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Happy Ending

Happy Ending

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Horrible Bosses 2

Horrible Bosses 2

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Tully

Tully

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Killer

The Killer

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ride the Eagle

Ride the Eagle

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
No Exit

No Exit

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Adam Devine: Best Time of Our Lives

Adam Devine: Best Time of Our Lives

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
What's Up, Doc?

What's Up, Doc?

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Nate Bargatze: The Greatest Average American

Nate Bargatze: The Greatest Average American

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ouija: Origin of Evil

Ouija: Origin of Evil

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mark, Mary + Some Other People

Mark, Mary + Some Other People

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
No Strings Attached

No Strings Attached

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Your Boyfriend Is Mine

Your Boyfriend Is Mine

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Sanctuary

Sanctuary

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Buffaloed

Buffaloed

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Fall of the House of Usher

The Fall of the House of Usher

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Night House

The Night House

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
Read the review Edit this entry  
27
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
It

It

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Tales from the Hood

Tales from the Hood

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Net

The Net

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Nowhere

Nowhere

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Crawl

Crawl

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Urban Legends: Final Cut

Urban Legends: Final Cut

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry