Sort by

cris has logged 30 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Smile

Smile

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Blonde

Blonde

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Picture This

Picture This

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Closer

Closer

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Seven Year Itch

The Seven Year Itch

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Crush

The Crush

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Carnival of Souls

Carnival of Souls

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry