Sort by
  • Smile

    ★★★

  • Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

    ★★★★

  • Blonde

    ★★

  • Pearl

    ★★★★★

  • X

    ★★★★

  • The Voyeurs

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★

  • The Babysitter

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★★

  • Jackie

    ★★★★

  • The Love Witch

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★★

  • Tropico

    ★★★★★

  • Jennifer's Body

    ★★★★

  • Picture This

    ★★★

  • Corpse Bride

    ★★★★★

  • Closer

    ★★★★

  • Mean Girls

    ★★★★★

  • The Dreamers

    ★★★★

  • Freaky Friday

    ★★★★★

  • Legally Blonde

    ★★★★★

  • Moulin Rouge!

    ★★★★★

  • Amélie

    ★★★★★

  • Donnie Darko

    ★★★★

  • American Psycho

    ★★★★★

  • American Beauty

    ★★★★

  • Cruel Intentions

    ★★★★★

  • Buffalo '66

    ★★★★

  • Romeo + Juliet

    ★★½

  • Stealing Beauty

    ★★★

  • Clueless

    ★★★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★★★

  • The Crush

    ★★★★★

  • Heathers

    ★★★★★

  • Blue Velvet

    ★★★★★

  • Carrie

    ★★★★★

  • Bonnie and Clyde

    ★★★★

  • Carnival of Souls

    ★★★★

  • Breakfast at Tiffany's

    ★★★★★

  • Psycho

    ★★★★★

  • The Seven Year Itch

    ★★★★

  • Roman Holiday

    ★★★★★