Cody has logged 29 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Kate & Leopold

Kate & Leopold

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Spaceballs

Spaceballs

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Project Power

Project Power

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Day of the Dead

Day of the Dead

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Survival of the Dead

Survival of the Dead

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Diary of the Dead

Diary of the Dead

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Land of the Dead

Land of the Dead

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Day of the Dead

Day of the Dead

1985
×
Read the review Edit this entry  
19
Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams

Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Walk the Line

Walk the Line

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Cop Land

Cop Land

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
3:10 to Yuma

3:10 to Yuma

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Identity

Identity

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ma

Ma

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Host

Host

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry