Sort by

Creasy007 has logged 530 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Love Nest

The Love Nest

1923
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Iron Claw

The Iron Claw

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
My Wife's Relations

My Wife's Relations

1922
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Body Snatchers

Body Snatchers

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ricky Gervais: Armageddon

Ricky Gervais: Armageddon

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dream Scenario

Dream Scenario

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Day Dreams

Day Dreams

1922
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Blacksmith

The Blacksmith

1922
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hard Luck

Hard Luck

1921
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
By the Bluest of Seas

By the Bluest of Seas

1936
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Electric House

The Electric House

1922
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Life of Emile Zola

The Life of Emile Zola

1937
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Grand Hotel

Grand Hotel

1932
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Boy and the Heron

The Boy and the Heron

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Inside the Yellow Cocoon Shell

Inside the Yellow Cocoon Shell

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Boat

The Boat

1921
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
An Autumn Afternoon

An Autumn Afternoon

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bad Lieutenant

Bad Lieutenant

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Creator

The Creator

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Play House

The Play House

1921
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Leave the World Behind

Leave the World Behind

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Love Has Won: The Cult of Mother God

Love Has Won: The Cult of Mother God

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Fast Charlie

Fast Charlie

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fair Play

Fair Play

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Any Day Now

Any Day Now

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
New Rose Hotel

New Rose Hotel

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Storm Within

The Storm Within

1948
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Silent Night

Silent Night

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Frozen North

The Frozen North

1922
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
It's a Wonderful Knife

It's a Wonderful Knife

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spectre

Spectre

2015
×
Read the review Edit this entry  
28
In the Land of Saints and Sinners

In the Land of Saints and Sinners

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Patrice O'Neal: One-Night Stand

Patrice O'Neal: One-Night Stand

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Die Another Day

Die Another Day

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The World Is Not Enough

The World Is Not Enough

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Tomorrow Never Dies

Tomorrow Never Dies

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Thanksgiving

Thanksgiving

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
GoldenEye

GoldenEye

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Marsh King's Daughter

The Marsh King's Daughter

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Patrice O'Neal: Live!

Patrice O'Neal: Live!

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Licence to Kill

Licence to Kill

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Living Daylights

The Living Daylights

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry