Sort by

Creasy007 has logged 277 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Jabberwocky

Jabberwocky

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Greenland

Greenland

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Rambo

Rambo

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Little Nicky

Little Nicky

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Unhinged

Unhinged

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Boss Level

Boss Level

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Archenemy

Archenemy

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Samaritan Zatoichi

Samaritan Zatoichi

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Beast

The Beast

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
Mosul

Mosul

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Under the Shadow

Under the Shadow

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
13
The Life Ahead

The Life Ahead

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Informer

The Informer

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Possession

Possession

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Rogue City

Rogue City

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
His House

His House

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mr. Nice Guy

Mr. Nice Guy

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Bronson

Bronson

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Gangster, the Cop, the Devil

The Gangster, the Cop, the Devil

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Gunman

The Gunman

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Rebecca

Rebecca

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Extraction

Extraction

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Braveheart

Braveheart

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Honest Thief

Honest Thief

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Descent

The Descent

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Possum

Possum

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Painted Bird

The Painted Bird

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Secrets We Keep

The Secrets We Keep

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
Mission: Impossible – Fallout

Mission: Impossible – Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Southern Comfort

Southern Comfort

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Alone

Alone

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Three Christs

Three Christs

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry