Sort by

Cole Duffy has logged 401 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
White Noise

White Noise

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Love Song

A Love Song

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Invitation

The Invitation

2022
×
Read the review Edit this entry  
25
Nanny

Nanny

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Close

Close

2022
×
★★★½
Edit this entry  
23
Strange World

Strange World

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Where the Crawdads Sing

Where the Crawdads Sing

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Elves

Elves

1989
×
Read the review Edit this entry  
19
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
All the Beauty and the Bloodshed

All the Beauty and the Bloodshed

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Stranger

The Stranger

2022
×
★★★
Edit this entry  
12
Broker

Broker

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Scrooge: A Christmas Carol

Scrooge: A Christmas Carol

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
She Said

She Said

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sr.

Sr.

2022
×
★★★
Edit this entry  
11
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★
Edit this entry  
09
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Threads

Threads

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
Read the review Edit this entry  
05
Shoes

Shoes

1916
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Is That Black Enough for You?!?

Is That Black Enough for You?!?

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Troll

Troll

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
My Policeman

My Policeman

2022
×
★★½
Edit this entry  
01
Benediction

Benediction

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Speak No Evil

Speak No Evil

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
499

499

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Brian and Charles

Brian and Charles

2022
×
★★★
Edit this entry  
21
Corsage

Corsage

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Disney Channel's Theme: A History Mystery

Disney Channel's Theme: A History Mystery

2022
×
Read the review Edit this entry  
20
Black Adam

Black Adam

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Prey for the Devil

Prey for the Devil

2022
×
Read the review Edit this entry  
20
Disenchanted

Disenchanted

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Glass Key

The Glass Key

1942
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Wonder

The Wonder

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry